Znak - obec Ostrov Obec Ostrov okres Havlíčkův Brod
Hlavní strana » Prohlášení o přístupnosti Dnes je pátek 12.07.2024, svátek má Bořek

Prohlášení o přístupnosti

Internetová prezentace www.ostrov-obec.cz zohledňuje přístupnost a bezbariérovost webu tak, aby splňovala přísná kritéria a zásady přístupnosti podle metodik Blind Friendly Web (projekt Sjednocené organizace slabozrakých a nevidomých) , WCAG 1.0 Priority 1,2,3 a Pravidel tvorby přístupného webu připravené pro účely novely Zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy.

Zdrojový kód webových stránek je vytvořen podle specifikace W3C XHTML 1.0 Strict a dodržuje syntaktickou a sémantickou správnost. Obsah je kompletně oddělen od stylu pomocí kaskádových stylů (CSS) a díky tomu je možné web prezentovat na dalších zařízeních. Velikost písma je definovaná v relativních jednotkách, takže písmo se dá zvětšovat i zmenšovat pomocí nastavení prohlížečů.

Pro nejdůležitejší navigační prvky tohoto webu jsou použity následující klávesové zkratky (tzv. accesskeys):

[alt + 0] - Kontakt
[alt + 1] - Mapa webu
[alt + 2] - Prohlášení o přístupnosti
[alt + 3] - Prohlášení o ochraně osobních údajů
[alt + 4] - Hlavní strana

Celá prezentaci je postavena na publikačním systému myWeb3 , vytvořený společností GH-Networks, s.r.o. (www.ghn.cz - tvorba webových stránek, marketing, outsourcing it).

Naleznete-li na těchto stránkách cokoliv, co by podle vás neodpovídalo požadavkům přístupnosti, informujte nás, prosím, provedeme kroky k odstranění těchto nedostatků. Konktakt je možný přes kontaktní formulář na stránkách společnosti www.ghn.cz.


Telefon: 724 176 382

Obecní úřad Ostrov, Ostrov 36, 584 01 Ledeč nad Sázavou